AKTUALNOŚCI
28.01.2024 – w ostatnią niedzielę stycznia przypada Światowy Dzień Chorych na Trąd. Z tej okazji przesyłamy newsa o polskiej lekarce Helenie Pyz, zaangażowanej od 35 lat w Indiach w walkę z trądem. Znała ojca Mariana Żelazka a w ostatnich dniach Papież Franciszek wspomógł finansowo jej ośrodek Jeewdaya, odległy 1000 km od Purii.
Papież wsparł polską lekarkę trędowatych w Indiach

W piątek 8 grudnia 2023 r., w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w kościele parafialnym w Chludowie odbyła się ostatnia, uroczysta i publiczna sesja Trybunału Rogatoryjnego, kończąca pomocniczy proces beatyfikacyjny Sługi Bożego o. Mariana Żelazka SVD na terenie Polski. Zasadniczy proces beatyfikacyjny toczy się w Indiach, gdzie zmarł Sługa Boży. Tam też zostanie dostarczona zgromadzona w naszej ojczyźnie dokumentacja.
Relacja oo. werbistów „W nadziei na beatyfikację”
Zdjęcia z uroczystości ze strony „FB werbiści”

KWARTALNIK
Misjonarz z Palędzia nr 4/2023
Do druku: MzP nr 4/2023 cz.1.
Do druku: MzP nr 4/2023 cz.2

w intencji beatyfikacji Sług Bożych
o. Mariana Żelazka i dr Wandy Błeńskiej

w Kaplicy w Dąbrówce w 2023 r.
29 października godz.12.45
26 listopada godz. 12.45
24 grudnia godz. 10.00

Strony internetowe o o. Marianie Żelazku

o Towarzystwie Przyjaciół o. Mariana Żelazka
Sprawozdanie – 12 marca 2023 r.
Sprawozdanie -11 września 2022 r.

KALENDARIUM

30 kwietnia – 17. rocznica śmierci o. Mariana Żelazka
21 kwietnia Nagrodę im. o. Mariana Żelazka przyznano pani Mari Popowskiej – założycielce Towarzystwa Przyjaciół o. Mariana Żelazka w Palędziu.
12 kwietnia – spotkanie przedstawicieli Towarzystwa z ks. bp. Z Fortuniakiem podczas wizytacji parafii w Dąbrówce.
Sprawozdanie – 12 marca 2023 r.

2022
19 października – Pani Maria Popowska – inicjatorka i animatorka TPoMŻ – została uhonorowana Wawrzynem Pracy Organicznej w kategorii „Praca na rzecz wspólnot lokalnych”. Nagroda jest przyznawana przez Unię Wielkopolan.

11 września JUBILEUSZ z okazji  20. rocznicy wizyty o. Mariana Żelazka SVD w rodzinnym Palędziu.
Relacja z wydarzenia – odsłonięcia tablicy upamiętniającej historię rodziny i gospodarstwo Żelazków – w Kwartalniku Misjonarz z Palędzia nr 4/2022.
Działające w Palędziu Towarzystwo Przyjaciół o. Mariana obchodziło 20. rocznicę swojej aktywności. Zachęcamy do lektury sprawozdania z działalności. Sprawozdanie z działalności TPoMŻ w Palędziu