Chcąc pomóc dzieciom z najuboższych rodzin, prosimy o przyniesienie do 13 grudnia następujących produktów:

– Spożywcze: czekolada, cukierki, żelki, pierniki, kakao, suszone grzyby, miód, suszone owoce ( daktyle, rodzynki, jabłka, śliwki, mieszanki ), mak, orzechy włoskie, rodzynki, przyprawy ( cynamon, przyprawa korzenna ), mąka, olej, migdały, cukier, cukier puder, ryż, makaron, groszek i kukurydza w puszce, owoce w puszce.

– Środki czystości: proszek i płyn do prania, żel pod prysznic, pasta do zębów, szampon, płyn do szyb, płyn do toalety, płyn do mycia naczyń.

– Przybory szkolne: kredki pastele i ołówkowe, cienkopisy, pisaki, bloki rysunkowe, farby plakatowe, zakreślacze, gumki do mazania.

————————————————————————————————————-
Parafialny Zespół Caritas działa w Dąbrówce od 2012 roku. Celem jego działalności jest niesienie pomocy potrzebującym jej osobom i rodzinom zamieszkałym w naszej parafii oraz poza nią.
Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i wsparciu Parafian, w kalendarium naszego Zespołu na stałe wpisały się działania:
  • Paczki Bożonarodzeniowe – co roku przygotowywane są paczki z żywnością, środkami czystości i przyborami papierniczymi. W ten sposób wspieramy około 120 osób/rodzin.
  • Paczki Wielkanocne – potrzebującym przekazywana jest żywność i środki czystości.
  • Finansowe wsparcie wakacyjnych wyjazdów dzieci i młodzieży z naszej parafii.
  • Pomoc osobom, które nagle znalazły się w potrzebie – utrata pracy, choroba.
Serdecznie zapraszamy osoby chętne do niesienia pomocy.

Akcja zbierania funduszy na pomoc rodzinom trwa cały rok. Zachęcamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez nasz Zespół oraz do wpłacania pieniędzy na nasze konto. Przed nami Święta Wielkanocne i kolejna możliwość niesienia pomocy wszystkim, którzy jej potrzebują. Mamy nadzieję, że z Państwa pomocą dotrzemy do kolejnych w potrzebie.

Konto Parafialnego Zespołu Caritas:
PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA POD WEZWANIEM ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ
UL. MALINOWA 50
62-070 DĄBRÓWKA
NR    57 9072 0002 2007 0702 8447 0002