Wycieczka do Drezna.

DREZNO – PERŁA SAKSONII

Propozycja programu wycieczki dla Parafian i Gości Parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Dąbrówce

Termin: 30 września 2023 r.

Program wycieczki:

7.00 zbiórka uczestników

• Budziszyn – spacer po Budziszynie: mury obronne, ruiny kościoła św. Mikołaja z malowniczym cmentarzem i nagrobkami w jęz. serbołużyckim, zamek Ortenburg (dziedziniec), katedra (unikatowy kościół protestancko-katolicki), rynek z ratuszem, krzywa wieża Reichenturm.

Przejazd do Drezna i zwiedzanie

• Zwinger – wejście na dziedziniec
  • Opera Sempera – dawny Teatr Dworski
  • Zamek – rezydencja królewska wraz kościołem katolickim Hoffkirche (św. Trójcy)
  • Augustusstrasse – 102 metrowy orszak królewski rodziny Wettynów wykonany z miśnieńskiej porcelany
  • Tarasy nad Łabą
  • Frauenkirche – kościół odbudowany po zniszczeniach spowodowanych nalotami dywanowymi w 1945 r.

– czas wolny w centrum handlowym

ok.21.30 – powrót

Cena: 220 zł/os.  –  dla grupy 40 os.

Świadczenia zawarte w cenie:

– przejazd autokarem

– opieka pilota wycieczki/przewodnika

– ubezpieczenie KL  i NNW

– opłaty parkingowe i drogowe

Każdy z uczestników zobowiązany jest posiadać ważny dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport.

Program ma charakter autorski i stanowi własność biura.

Po przyjęciu przez grupę w/w programu zostanie podpisana umowa i określone warunki płatności.

Program może być realizowany w innej kolejności.                                                       Oferta ważna do 15.09.2023 r.