Ogłoszenia duszpasterskie w niedzielę 29 listopada.

Zapraszam w adwencie na roraty:

– od poniedziałku do piątku o godz. 6.30

– w sobotę o godz. 8.00

Msza Święta codziennie o godz. 18.30

Spowiedź codziennie od godz. 18.00 do 18.25

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 19.00 do 20.00

W czasie adoracji okazja do spowiedzi.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca:

– Msza Święta o godz. 6.30 ( roraty ), 18.30, 20.00 dla młodzieży

– Spowiedź od godz. 14.00 do 18.30  i od godz. 19.30 do 20.00 dla młodzieży

– Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 do 18.30 oraz dla młodzieży od godz. 19.30 do 20.00

Msza Święta Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę o godz. 8.00   Po Mszy Świętej modlitwa różańcowa.

Za tydzień w niedzielę różaniec o godz. 8.00

Bierzmowanie uczniów z klas 2 szkoły średniej, przełożone z marca, odbędzie się 7 grudnia. Zmianie ulegają wcześniejsze ustalenia. Ze względu na obostrzenia sanitarne bierzmowanie odbędzie się z podziałem na grupy, podczas dwóch Mszy św. Grupa 1przystąpi do bierzmowania podczas Mszy św. o godz. 16.30, grupa 2 podczas Mszy św. o godz. 18.30. Podział na grupy wywieszony jest w gablocie oraz został przekazany zainteresowanym drogą mailową. Ze względu na ograniczoną ilość osób, we mszach św. będą mogli uczestniczyć tylko kandydaci do bierzmowania, bez świadków oraz rodziców. Próby do bierzmowania odbędą się: dla grupy 1- w środę 2 grudnia o godz. 19.30 oraz dla grupy 2 – w czwartek 3 grudnia o godz. 20.00. Nie odbędzie się wcześniej planowane nabożeństwo pokutne ze spowiedzią. Natomiast prosimy, aby kandydaci przystąpili do spowiedzi indywidualnie w piątek między 14.00 a 18.30 lub w sobotę między 16.00 a 17.00

W kaplicy na stojakach wyłożone są kartki z logo Caritas na których znajduje się lista produktów jakie Caritas zbiera do paczek świątecznych.

Polecam nasz parafialny kalendarz.  Kalendarz jest cegiełką na budowę kościoła. Kalendarze są wyłożone na regale z książkami. Cena 10 złotych.

Po Mszy Świętej można nabywać opłatki na stół wigilijny ( dobrowolna ofiara ) oraz świece Caritas. Mała świeca 7 zł, duża świeca 16 zł    Pieniądze ze świec zostaną  przeznaczone na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Opłatki i świece można nabywać w niedzielę po Mszy Świętej oraz w sobotę od godz. 10.00 do 14.00 w kaplicy ( przy schodach na chór )

Polecam Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.

Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021

Dziękuję za ofiary składane na budowę kościoła. Wszystko wskazuje na to, że  prace zaplanowane na ten rok zostaną wykonane i zakończone zgodnie z planem przed Bożym Narodzeniem. Bardzo proszę wszystkich parafian o dalsze, systematyczne składanie ofiar na budowę. Wydatki są bardzo duże. Zwłaszcza teraz kiedy zbliżamy się do końca prac przewidzianych na ten rok.  Mniejszy udział  wiernych we  Mszach Świętych spowodowany epidemią,  bardzo komplikuje i utrudnia systematyczne prowadzenie budowy od strony finansowej. Ofiary ciągle można wpłacać na konto. Polecam zakup cegiełek na naszej stronie internetowej. Przypominam, że w kaplicy znajduję się  również skarbona  na zbiórkę ofiary na budowę. Składka z następnej, pierwszej niedzieli miesiąca jest przeznaczona na budowę kościoła.