Ogłoszenia duszpasterskie w niedzielę 26 maja.

Wczoraj dwie ostanie grupy dzieci przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci przyjdą na Msze Świętą w poniedziałek i wtorek o 18.30  W tym roku w naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło 152 dzieci.

Spowiedź codziennie od 18.00 do 18.25

W środę obchodzimy wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. Dla naszej parafii jest to dzień odpustu parafialnego. Suma odpustowa zostanie odprawiona w środę o 18.30  Modlitwie przewodniczyć będzie ks. Piotr Mańczak – Proboszcz parafii pw. św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II w Kościanie.

W czwartek obchodzimy uroczystość Bożego Ciała.   Procesja wyruszy po Mszy Świętej o 10.00   Po zakończeniu procesji ok. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta. W tym dniu również Msza Święta o 8.30 i 18.30

W związku z uroczystością Bożego Ciała:

– proszę o przygotowanie ołtarzy

– proszę Panów do niesienia baldachimu

– próba dla dziewczynek sypiących kwiatki w środę o 19.30

– zbiórka dla ministrantów po zakończeniu Mszy Świętej odpustowej w środę

– dzieci, które przystąpiły w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej proszę,

aby przyszły na procesję w albach.

Nabożeństwo majowe od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej o 18.30 W niedzielę i Boże Ciało o 8.15

Nabożeństwo majowe przy kapliczce na ul. Słonecznej w Dąbrówce od poniedziałku do piątku o 18.00

Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i różaniec w sobotę o 8.00  Po modlitwie spotkanie dla Wspólnoty Żywego Różańca w salce.

Za tydzień w niedzielę różaniec o 8.00

Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona na budowę kościoła.

Polecam prasę katolicką. Przewodnik Katolicki jest z modlitewnikiem na czerwiec. Jest wydanie Gościa Niedzielnego – Extra. Są również czerwcowe wydania czasopism dla dzieci. Jest do nabycia Ewangelia według św. Marka i Mateusza w cenie 10 złotych.

Rekolekcje szkolne dla dzieci ze SP im. Kazimierza Nowaka w Dąbrówce odbędą się w naszej kaplicy od poniedziałku do środy.

Intencje mszalne można zamawiać po Mszy Świętej w zakrystii, telefonicznie lub mailowo.

Już dziś zapraszamy:

– Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia

Chorych zostanie odprawiona w sobotę 8 czerwca o 10.00

– W niedziele 9 czerwca o 18.00 zapraszamy na piknik parafialny

Zmarł śp. Dawid Rutkowski. Pogrzeb we wtorek o 11.10 na Junikowie. Msza Święta pogrzebowa we wtorek o 19.30 w naszej kaplicy.