Ogłoszenia duszpasterskie w niedzielę 21 maja.

Ogłoszenia duszpasterskie w niedzielę 14 maja.

Zapraszamy na rekolekcje przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego i odpustem parafialnym:

Czwartek i piątek ( 25 i 26 maja ):

– Msza Święta z nauką rekolekcyjną o 18.30 i 20.15

– Adoracja Najświętszego Sakramentu po zakończeniu Mszy Świętej o 18.30

do 20.15

– Spowiedź od 18.00 do 18.25 oraz podczas adoracji

Rekolekcje poprowadzi ks. Sławomir Krzeszewski.

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego nauka rekolekcyjna podczas każdej Mszy Świętej.  Po Mszy Świętej o godz. 18.30 zapraszamy na wielbienie prowadzone przez scholę.

Odpust parafialny we wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej w poniedziałek 29 maja o 18.30

Dzieci, które  przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej będą uczestniczyć we Mszy Świętej o 18.30 w poniedziałek, wtorek i środę.

Kolejna grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej w sobotę o 11.30 i 13.30

Rodziny dzieci, zapraszamy do korzystania ze spowiedzi świętej w środę, czwartek i piątek od 18.00 do 18.25 oraz podczas rekolekcji w czasie adoracji.

Nabożeństwo majowe:

–  od poniedziałku do soboty po Mszy  Świętej o 18.30

– w  niedzielę o 8.15

Nabożeństwo majowe  przy kapliczce w Dąbrówce – ul.  Słoneczna – od poniedziałku do piątku    17.00

Zbiórka dla ministrantów w sobotę o 9.00

Intencje mszalne można zamawiać po Mszy Świętej w zakrystii, telefonicznie (602 500 442 ) lub przez e-mail: proboszcz@dabrowkaparafia.pl

Są wolne intencje w najbliższym tygodniu.

Do biura parafialnego proszę umawiać się telefonicznie lub mailowo.

Polecam Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik, Mały Gość.

W piątek 9 czerwca ( piątek po Bożym Ciele ) planujemy z naszej parafii Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach. Dojazd do Pniew własnym transportem. W programie o 10.00 Msza Święta. Później zwiedzanie Sanktuarium oraz spotkanie z siostrami Urszulankami. Na zakończenie kawa i ciasto. Zakończenie ok. 13.00   Prosimy o informacje ile osób weźmie udział w Pielgrzymce oraz kto będzie dysponował wolnym miejscem w samochodzie.

Tradycyjnie organizujemy z parafii wakacyjny wyjazd ojców z synami. Tym razem od 30 sierpnia do 2 września. W programie min.: Kraków, Wieliczka, Wadowice i Tyniec. Program oraz telefon kontaktowy na plakacie w gablocie ogłoszeń.

Serdecznie zapraszamy dzieci, które już przyjmują Komunię Świętą, na spotkania w ramach Eucharystycznego Ruchu Młodych sprowadzonego do Polski przez patronkę naszej parafii – św. Urszulę Ledóchowską.  Spotykamy się co tydzień w soboty o godzinie 10.00, na 45 minut. Będziemy się modlić, adorować Najświętszy Sakrament, poznamy postacie świętych, posłuchamy słów Ewangelii, porozmawiamy, pobawimy się wspólnie. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 3 czerwca.