Ogłoszenia duszpasterskie w niedziele 11 grudnia.

Ogłoszenia duszpasterskie w niedzielę 11  grudnia.

W adwencie zapraszamy na roraty:

– od poniedziałku do piątku o 6.30

– w sobotę o 8.00

Msza Święta codziennie również o 18.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 do 20.00

Spowiedź codziennie od 18.00 do 18.25 oraz w czwartek od 19.00 do 20.00

Nowenna do św. Józefa w środę po zakończeniu Mszy Świętej.

Po Mszy Świętej można nabywać za dobrowolną ofiarą opłatki na stół wigilijny ( na korytarzu przy schodach ) oraz świece Caritas ( na zewnątrz ). Duża świeca jest po 20 zł, mała po 10 zł.  Pieniądze ze świec są przeznaczone na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Młodzież za tydzień rozprowadzać będzie sianko na stół wigilijny.

Spotkanie dla młodzieży z klas I przed sakramentem bierzmowania we wtorek i środę o 19.00    Proszę wybrać jeden z podanych terminów.

Spotkanie kręgu biblijnego w czwartek o 20.00

Próba scholii w piątek o 20.00

Zbiórka dla ministrantów w sobotę o 9.00

W czerwcu przyszłego roku planujemy wraz z kilkom innymi parafiami zorganizować Pielgrzymkę do Medjugorie oraz kilku innych miejscowości. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń. Kartki z informacjami są również wyłożone na regale z książkami.

Przypominam o możliwości przynoszenia produktów spożywczych, środków czystości oraz przyborów szkolnych do paczek świątecznych. Kartki z informacją są wyłożone na stojakach w kaplicy. Zbiórka trwa do 18 grudnia.

Intencje mszalne można zamawiać po Mszy Świętej w zakrystii oraz telefonicznie: 602 500 442 lub mailowo: proboszcz@dabrowkaparafia.pl

Polecam prasę: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik, Mały Gość.

Dzisiaj po Mszach Świętych wolontariusze ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarte Drzwi” w zamian za przekazaną do puszki darowiznę, rozdają kartki świąteczne na czas Bożego Narodzenia. Kartki świąteczne zostały wykonane przez uczniów z niepełnosprawnością, ich rodziców oraz nauczycieli z Niepublicznej szkoły podstawowej Otwarte Drzwi Premium w Poznaniu. Zebrane środki zostaną wykorzystane na stworzenie rehabilitacyjnego placu zabaw dla uczniów szkoły, zaspokajając tym samym ich specjalne potrzeby rehabilitacyjne i edukacyjne.

Informacje na temat kolędy:

1. Kolęda odbędzie się w domach parafian, którzy wcześniej zaproszą księdza z wizytą duszpasterską do swojej rodziny.

2. Zaprosić księdza z wizytą duszpasterską można w następujący sposób:

– sms 602 500 442 ( telefon parafii ) lub e-mail: proboszcz@dabrowkaparafia.pl

( w sms lub e-mailu podajemy miejscowość, numer domu lub mieszkania )

– można wrzucić karteczkę z nazwą miejscowości oraz numerem domu lub mieszkania do pudełka na regale z książkami

3. Harmonogram zgłoszeń:

– Palędzie od 6 do 20 listopada

– Dąbrówka od 21listopada do 4 grudnia

– Osiedle Leśna Polana w Dopiewcu od 5 do 11 grudnia

– od 11 do 20 grudnia dla wszystkich z parafii, którzy nie zrobili tego wcześniej

4. Po otrzymaniu zgłoszeń zostanie ustalony plan kolędy. Zostanie on opublikowany na stronie parafii jeszcze przed Bożym Narodzeniem.