Ogłoszenia duszpasterskie w niedzielę 28 maja.

Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 18.30 zapraszamy na wielbienie prowadzone przez schole.

Jutro w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. Dla naszej parafii jest to dzień odpustu parafialnego. Msza Święta o godz. 18.30 Msze Świętą odprawi ks. Szymon Kosmala – były wikariusz naszej parafii. O godz. 18.00 modlitwa różańcowa w kaplicy.

Dzieci, które  przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej w sobotę przyjdą na Msze Świętą w poniedziałek o 17.00 oraz we wtorek i środę o 18.30

Nabożeństwo majowe:

–  od poniedziałku do środy po Mszy  Świętej o 18.30

Nabożeństwo majowe  przy kapliczce w Dąbrówce – ul.  Słoneczna – od poniedziałku do środy    17.00

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 do 20.00

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca:

– spowiedź od 12.00 do 13.00;  od 15.00 do 18.25;  od 19.00 do 19.30

– adoracja od 17.30 do 18.30

Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i różaniec w sobotę o 8.00  Po różańcu spotkanie dla Wspólnoty Żywego Różańca w salce.

Odwiedziny chorych z sakramentami świętymi w czwartek od 9.00

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII:

– wtorek i środa o 19.15 ( młodzież wybiera jeden termin )

Spotkanie kręgu biblijnego w czwartek o 20.00

Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w czwartek o 17.30 w kaplicy.

Intencje mszalne można zamawiać po Mszy Świętej w zakrystii, telefonicznie (602 500 442 ) lub przez e-mail: proboszcz@dabrowkaparafia.pl

Do biura parafialnego proszę umawiać się telefonicznie lub mailowo.

Polecam Przewodnik Katolicki ( z modlitewnikiem na czerwiec ), Gość Niedzielny, Mały Przewodnik, Mały Gość.

W piątek 9 czerwca ( piątek po Bożym Ciele ) planujemy z naszej parafii Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach. Dojazd do Pniew własnym transportem. W programie o 10.00 Msza Święta. Później zwiedzanie Sanktuarium oraz spotkanie z siostrami Urszulankami. Na zakończenie kawa i ciasto. Zakończenie ok. 13.00   Prosimy o informacje ile osób weźmie udział w Pielgrzymce oraz kto będzie dysponował wolnym miejscem w samochodzie.

Tradycyjnie organizujemy z parafii wakacyjny wyjazd ojców z synami. Tym razem od 30 sierpnia do 2 września. W programie min.: Kraków, Wieliczka, Wadowice i Tyniec. Program oraz telefon kontaktowy na plakacie w gablocie ogłoszeń.

Serdecznie zapraszamy dzieci, które już przyjmują Komunię Świętą, na spotkania w ramach Eucharystycznego Ruchu Młodych sprowadzonego do Polski przez patronkę naszej parafii – św. Urszulę Ledóchowską.  Spotykamy się co tydzień w soboty o godzinie 10.00, na 45 minut. Będziemy się modlić, adorować Najświętszy Sakrament, poznamy postacie świętych, posłuchamy słów Ewangelii, porozmawiamy, pobawimy się wspólnie. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 3 czerwca.

Zapraszamy na piknik parafialny w niedzielę 18 czerwca o 18.00