Ogłoszenia duszpasterskie w uroczystość Bożego Narodzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie w Uroczystość Bożego Narodzenia.

Jutro  obchodzimy święto św. Szczepana (drugi dzień świąt Bożego Narodzenia) Msza Święta o godz.: 8.30, 10.00, 11.30, 12.45, 18.30

Msza Święta w najbliższym tygodniu:

– we wtorek o godz. 18.30

– od środy do piątku o godz. 9.00 i 18.30

– w sobotę 31 grudnia o godz. 17.00 , nie będzie Mszy Świętej o 18.30

W niedzielę 1 stycznia obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msza Święta o godz.: 10.00, 11.30, 12.45, 15.30, 18.30

Składka z niedzieli – 1 stycznia –  przeznaczona na budowę kościoła.

Spowiedź  od wtorku do piątku od 18.00 do 18.25

Intencje mszalne można zamawiać po Mszy Świętej w zakrystii, telefonicznie: 602 500 442 lub e-mail: proboszcz@dabrowkaparafia.pl

Polecam świąteczne wydanie Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Jest również Mały Gość i Mały Przewodnik.

Bardzo dziękuję wszystkim naszym parafianom, którzy przynieśli produkty spożywcze, środki czystości i artykuły szkolne do paczek świątecznych. Udało się  w tym roku przygotować:  40 paczek dla dzieci oraz 35 paczek dla rodzin.  Paczki dotarły do naszych parafian. Również do mieszkańców naszej gminy oraz do dwóch innych parafii w Wielkopolsce.  Dziękuję osobom zaangażowanym w nasz  Parafialny Caritas za przeprowadzenie całej akcji.

Plan kolędy został umieszczony na stronie parafii oraz jest wywieszony w gablocie. W tym roku zgodnie z zapowiedzią, którą podawaliśmy od początku listopada , odwiedzimy  naszych parafian, którzy zaprosili do 20 grudnia księdza z kolędą.  Plan obejmuje na poszczególnych ulicach tylko te domy oraz mieszkania naszych parafian, którzy wcześniej wyrazili wolę przyjęcia kolędy.  Jak nie pasuje komuś termin kolędy –  proszę o kontakt  w celu zmiany terminu. Najlepiej klika dni przed planowaną  kolędą.  Podobnie jak  komuś bardzo zależy na określeniu przybliżonej godziny  wizyty księdza – proszę kilka dni wcześniej o kontakt telefoniczny lub mailowy. Teraz wiemy ile rodzin chce nas przyjąć podczas kolędy w danym dniu. Jeśli ktoś zdecyduje się jeszcze na przyjęcie kolędy w tym roku, a nie zgłosił tego wcześniej – proszę o taką informację   pod koniec stycznia. Wtedy ustalimy indywidualnie termin kolędy. W tym roku kolęda odbędzie się bez ministrantów.