Ogłoszenia duszpasterskie w niedzielę 5 grudnia.

Zapraszamy dorosłych i dzieci w Adwencie na Roraty:

– od poniedziałku do piątku o godz. 6.30

– w sobotę o godz. 8.00

Codziennie również Msza Święta z kazaniem o godz. 18.30

W środę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP  Msza Święta w tym dniu o godz. 6.30, 10.00, 18.30  Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem od godz. 12.00 do 13.00

Spowiedź codziennie od godz. 18.00 do 18.25

Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w czwartek od godz. 19.00 do 20.00

Nowenna do św. Józefa po zakończeniu Mszy Świętej w środę o godz. 18.30

Zaplanowane w najbliższym tygodniu spotkania dla dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą zostały odwołane.

Krąg biblijny w czwartek o godz. 20.00

Próba scholii w piątek o godz. 20.00

Zbiórka dla ministrantów w sobotę o godz. 9.00

Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na spotkanie w niedzielę 12 grudnia o godz. 19.30

W piątek o godz. 21.00 rozpocznie się całonocne czuwanie różańcowe. Potrwa do Mszy Świętej w sobotę o godz. 8.00  W zakrystii można się zapisywać do odmawiania różańca  o konkretnej godzinie.

Przypominamy, że do dzisiaj parafianie z Dąbrówki zainteresowani przyjęciem kolędy mogli się zapisywać. Teraz proszę, aby do 19 grudnia zapisywali się parafianie z Palędzia: proboszcz@dabrowkaparafia.pl lub sms: 602 500 442 Można się także zapisać po Mszy Świętej w zakrystii.  Więcej informacji o kolędzie na  stronie internetowej parafii.

Polecamy prasę katolicką. Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik, Mały Gość. Jest również do zakupu książeczka  z modlitwami do św. Rocha ( cena 12 zł )

Przypominamy o możliwości zamawiania intencji mszalnych. W tym roku jest jeszcze kilka wolnych intencji pod koniec grudnia w dni powszednie. Przyjmujemy już intencje na kolejny rok.

Dzisiaj po Mszy Świętej można nabyć opłatki ( dobrowolna ofiara na budowę kościoła ) oraz świece Caritas. Ofiara za dużą świece 18 zł, za małą świecę 8,50 zł. Dochód ze świec jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Opłatki i świece będzie również można nabyć w sobotę od godz. 10.00 do 13.00 w kaplicy.

Jak każdego roku Parafialny Zespół Caritas przygotowuje pomoc świąteczną dla osób potrzebujących z nasze parafii, a także z innych parafii. W kaplicy są wyłożone kartki  z listą produktów spożywczych, środków czystości, przyborów szkolnych, które należy przynieść do 12 grudnia. Informacja z kartki jest również podana na stronie internetowej parafii ( duszpasterstwo dorosłych – Caritas ).