Ogłoszenia duszpasterskie w niedzielę 3 stycznia.

W środę 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego ( Trzech Króli ). Msze Święte według porządku niedzielnego. Msza święta we wtorek o godz. 18.30 zostanie odprawiona z uroczystości. Po Mszy Świętej ministranci będą rozprowadzać poświęconą kredę i kadzidło.

Msze Święte codziennie o godz. 18.30  Spowiedź od godz. 18.00 do 18.25

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 19.00 do 20.00  W czasie adoracji okazja do spowiedzi.

W tym roku nie ma kolędy. Od poniedziałku rozpoczynamy odprawianie Mszy Świętych w intencji parafian z poszczególnych ulic. Prosimy o łączność duchową lub o osobiste uczestnictwo we Mszy Świętej. Msza Święta zakończy się błogosławieństwem rodzin i domów. Będzie można zabrać do domu wodę święconą. W czasie Mszy Świętej zostanie zebrana ofiara na budowę kościoła. Plan Mszy Świętych jest podany w internecie oraz w gablocie ogłoszeń. Aktualnie jest podany plan tylko dla Parafian z Dąbrówki.

Najbliższe terminy:

4 stycznia – poniedziałek o godz. 18.30  w intencji Parafian z ulicy Słonecznej,  Parkowej,  Poznańskiej, Lipowej.

5 stycznia – wtorek o godz. 17.00 ( Msza Święta z uroczystości Trzech Króli )

w intencji Parafian z ulicy: Wierzbowej Daglezjowej, Brzozowej, Jesionowej, Jaworowej, Jaśminowej, Akacjowej, Jodłowej.

Jeśli nasi Parafianie mieszkający od niedawna  chcą, aby kapłan poświecił nowy dom lub nowe mieszkanie, to będzie taka możliwość po złagodzeniu obostrzeń związanych z epidemią.

W tym roku Parafialny Zespół Caritas przygotował prawie 90 paczek świątecznych. Były to paczki  rodzinne ( duże ) i paczki dla dzieci. Obdarowaliśmy potrzebujących z naszej parafii oraz potrzebujących z dwóch innych mniejszych parafii. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy dostarczyli potrzebne produkty i artykuły do paczek. W tym roku zebraliśmy najwięcej produktów i artykułów w historii naszego Caritasu. Podziękowania należą się również osobom zaangażowanym w nasz Parafialny Zespół Caritas.

Biuro parafialne do końca stycznia zamknięte. Proszę się kontaktować telefonicznie lub przez e-mail.

Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Gość, Mały Przewodnik.

Dziękuję za ofiary na budowę kościoła. Cały czas są regulowane przez parafie płatności za wykonane prace. Dlatego proszę pamiętać o ofiarności na rzecz budowy kościoła. Na początku lutego ks. Proboszcz powie więcej na temat budowy.