Ogłoszenia duszpasterskie w niedzielę 28 listopada.

Ogłoszenia duszpasterskie w niedzielę 28  listopada.

Zapraszamy dorosłych i dzieci w Adwencie na Roraty:

– od poniedziałku do piątku o godz. 6.30

– w sobotę o godz. 8.00

Codziennie również Msza Święta z krótkim kazaniem o godz. 18.30

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca:

– spowiedź w godz. 12.00 do 13.00; od 15.00 do 18.25; od 19.00 do 19.30

– co 10 – 15 minut w czasie spowiedzi będzie udzielana Komunia Święta.

– Msza Święta o godz. 6.30 ( Roraty ), 18.30 i 19.30 dla młodzieży.

Odwiedziny chorych z sakramentami świętym w czwartek od godz. 9.00

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 19.00 do 20.00  W czasie adoracji możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

Modlitwa różańcowa:

– w sobotę po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 8.00

– w niedzielę o godz. 8.00

Spotkania w najbliższym tygodniu:

Dzisiaj o 19.30 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych:

– pierwsza grupa w poniedziałek o godz. 19.30

– druga grupa we wtorek o godz. 19.30

Zapraszamy na pierwsze spotkanie duszpasterstwa mężczyzn w środę 1 grudnia. Początek spotkania o godz. 20.00 kaplicy. Dalsza część spotkania w salce.

Krąg biblijny w czwartek o godz. 20.00

Próba scholii w piątek o godz. 20.00

Spotkanie dla młodzieży z klas VIII przed bierzmowaniem ( dotyczy tych osób, które nie były na spotkaniu w miniony piątek ):

– w poniedziałek o godz. 17.00

– w środę o godz. 19.00

Przypominamy, że parafianie z Dąbrówki zainteresowani przyjęciem kolędy mogą się zapisywać: proboszcz@dabrowkaparafia.pl lub sms: 602 500 442 Można się także zapisać po Mszy Świętej w zakrystii.  Więcej informacji o kolędzie na  stronie internetowej parafii.

Polecamy prasę katolicką. Przewodnik Katolicki jest dzisiaj z comiesięcznym modlitewnikiem.

Przypominamy o możliwości zamawiania intencji mszalnych. W tym roku jest jeszcze kilka wolnych intencji pod koniec grudnia w dni powszednie. Przyjmujemy już intencje na kolejny rok.

Jak każdego roku Parafialny Zespół Caritas przygotowuje pomoc świąteczną dla osób potrzebujących z nasze parafii, a także z innych parafii. W kaplicy są wyłożone kartki  z listą produktów spożywczych, środków czystości, przyborów szkolnych, które należy przynieść do 12 grudnia. Informacja z kartki jest również podana na stronie internetowej parafii ( duszpasterstwo dorosłych – Caritas ).

Już dziś zapraszamy na całonocne czuwanie różańcowe z 10 na 11 grudnia ( z piątku na sobotę ).

Za tydzień po Mszy Świętej będzie można nabyć świece caritas oraz opłatki.