Informacja na temat kolędy.

Informacja na temat kolędy

W związku z pytaniami ze strony parafian dotyczącymi tegorocznej kolędy  pragnę przekazać następującą informację.  Każdy proboszcz od władz kościelnych otrzymał w tym roku zalecenie, aby kolędę przeprowadzić  według własnego rozeznania. Uwzględniając specyfikę parafii oraz potrzebę duszpasterską i aktualną sytuację epidemiczną w konkretnej społeczności lokalnej, włącznie z możliwością  rezygnacji z kolędy w tradycyjnej formie.  W naszej parafii ostatnia  kolęda w Dąbrówce była trzy lata temu, a w Palędziu i Dopiewcu dwa lata temu. Dlatego  postanowiłem, aby w naszej parafii  w tym roku kolęda odbyła  się tylko i wyłącznie w tych rodzinach, które wcześniej zgłoszą wolę przyjęcia kolędy. Wiem, że niektórzy czekają na kolędę, zwłaszcza nowi parafianie.   W celu przygotowania planu kolędy w takiej formie  trzeba się zgłosić  wcześniej. W planie kolędy  jak zwykle zostaną podane ulice ale ksiądz tym razem zapuka tylko pod adres na danej ulicy, gdzie wie, że zostanie przyjęty na podstawie wcześniejszego zgłoszenia. W kolędzie nie będą uczestniczyć ministranci. W pierwszej kolejności kolęda odbędzie się w Dąbrówce ( ostatnia kolęda była trzy lat temu ).  Planowana jest od początku stycznia.  Dlatego proszę, aby parafianie z Dąbrówki zgłaszali wolę przyjęcia kolędy najlepiej drogą mailową  proboszcz@dabrowkaparafia.pl lub wysyłając sms ( 602 500 442 ), a także  po Mszy Świętej w zakrystii.  Proszę, aby parafianie z Dąbrówki zgłaszali się do 5 grudnia.  Po otrzymaniu zgłoszeń oraz ustaleniu planu dla Dąbrówki zobaczymy, czy czas pozwoli na odwiedziny kolędowe parafian z Palędzia i Dopiewca ( kolęda w Palędziu i Dopiewcu była dwa lata temu ). Proszę, aby na razie parafianie z Palędzia i Dopiewca się nie zgłaszali. Jeśli ktoś po zgłoszeniu   zmieni decyzję, to również będę prosił o informację o rezygnacji. Jeśli ktoś w tym roku nie zgłosi się wcześniej i w konsekwencji nie będzie w jego domu kolędy –  przyjmę taką decyzję z całkowitym zrozumieniem. Nie chcę na nikim wywierać jakiejkolwiek presji. W sytuacji, kiedy władze państwowe wprowadzą znacznie większe ograniczenia – oczywiście kolęda zostanie całkowicie odwołana.